Bez kategorii

Claas Axion 900 Terra Trac. Pół na pół

Firma Claas zdobyła jeden złoty i cztery srebrne medale za innowacje w ramach targów AgriTechnika 2017. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na przełomowe innowacje w technologii rolniczej. Dla nas najciekawszym rozwiązaniem okazał się traktor Claas Axion 900 Terra Trac. W połowie na gąsięnicach, w połowie na kołach.

 

Traktor Claas Axion 900 Terra Trac jest pierwszym traktorem zbudowanym w połowie na gąsienicach a w połowie na pełnym, klasycznym zawieszeniu. Główną innowacją, za którą został nagrodzony srebrnym medalem jest system podwozia TERRA TRAC. Na świecie jest już mnóstwo maszyn marki Claas z systemem Terra Trac, jednak do tej pory były to kombajny.

Claas Axion 900 Terra Trac
Claas Axion Terra Trac / źródło Twitter

System Terra Trac jest rozbudowywany przez Claas od ponad 20 lat. Jest to rozwiązanie cenione ze względu na to, że sprawdza się w bardzo trudnych i wymagających warunkach. Teraz system ten został specjalnie przebudowany na potrzeby ciągników.

Dzięki amortyzowanym gąsienicom Claas Axion 900 Terra Trac łączy w sobie zalety ciągnika gąsienicowego – pod kątem trakcji i ochrony gleby –  i ciągnika konwencjonalnego – dzięki tradycyjnemu, dobrze sprawdzającemu się napędowi.

Zastosowane rozwiązania pozwalają ciągle utrzymywać optymalny kontakt z gruntem dzięki czemu praca tym ciągnikiem ma być komfortowa i wydajna zarówno na drodze jak i w terenie. Nawet podczas jazdy z prędkością d0 40 km/godz.

Poprzedni post

Top 10 modeli ciągników we wrześniu. Najpopularniejsze ciągniki w Polsce

Następny post

Traktory używane. Gdzie najwięcej maszyn z drugiej ręki?

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *