Ciągniki rolnicze

Ursus C 360. Ciągniki używane w Polsce

Ursus C 360 to najpopularniejszy ciągnik w Polsce. Jest on zarejestrowany w liczbie ponad 330 tysięcy egzemplarzy. Pomimo upływu lat nadal jest jednym z najczęściej kupowanych traktorów w naszym kraju.

Ursus C 360 przewodzi zestawieniu najpopularniejszych traktorów w Polsce. Pomimo upływu lat – jego pierwotna, kultowa wersja – nadal ma wielu nabywców. W samym listopadzie ciągnik był zarejestrowany w liczbie 774 sztuk. Oczywiście to najwięcej ze wszystkich ciągników na rynku wtórnym, który wynosił blisko 4500 sztuk.

Najstarszym zarejestrowanym modelem ciągnika Ursus C 360 w listopadzie był egzemplarz z 1968 roku. Pomimo upływu lat cena takich ciągników nadal oscyluje około 6-7 tysięcy złotych. Jednak najwięcej maszyn to te z lat 1976 – 1987. Ceny tych modeli najczęściej przekraczają 10 tysięcy złotych.

Poczytaj również — Ursus C-330 czy Ursus C-360

ursus c-360 3P /fot. agrofoto.pl Wojtek1693
ursus c-360 3P /fot. agrofoto.pl Wojtek1693

Co powoduje, że Ursus C 360 cieszy się taką popularnością?

Po pierwsze uznawany jest za ciągnik niezwykle uniwersalny. Może być maszyna pomocniczą. Ale ma wystarczająco dużo mocy, że poradzi sobie na większości polskich gospodarstw jako główny. Jak mówią użytkownicy – zrobi się nim każdą robotę.

Jest to też sprzęt idealny jeżeli chodzi o budowę. Naprawi się go wszędzie i za rozsądne pieniądze. Części zamienne dostępne są w większości od ręki, dodatkowo są stosunkowo tanie. Na niskich obrotach silnik nie pali dużo, ale musi być utrzymany w dobrym stanie. To dotyczy jednak każdej maszyny. Jak dbamy to będzie nam wiernie służył.

Nie bez znaczenia jest to, że jest to ciągnik z duszą. Jest to ciągnik z pokolenia na pokolenie, na którym prawie każdy rolnik siadał na kolanach taty i uczył się pierwszych rolniczych szlifów. Ten sentyment powoduje, że ciężko się z taką maszyną rozstać. Jest coraz więcej pasjonatów, którzy dokładają wielkich starań aby ich C 360 budziły podziw.

Dyskusja o Ursus C 360 na AgroFoto.pl

Poprzedni post

Case IH Maxxum Multicontroller zdobywa tytuł “Maszyna Rolnicza Roku 2017"

Następny post

Zetor 7211. Alternatywa dla Ursusa C-360

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

1 komentarz

  1. […] Ursus C 360. Ciągniki używane w Polsce. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *