Ciągniki rolnicze

Top 5 modeli ciągników w pierwszym półroczu 2017

Sprzedaż ciągników rolniczych w pierwszym półroczu 2017 wyniosła 4135 sztuk. Bez unijnego wsparcia rolnicy zaczęli kupować maszyny bardziej dostępne finansowo. Są to też maszyny o mniejszej mocy. Właśnie takie wiodły prym w sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach roku.

W zestawieniu najpopularniejszych modeli spotkamy zatem ciągniki o mocy nie przekraczającej nawet 80 KM. Są to maszyny, które były w dobrej cenie i łatwo dostępne. Niezmiennie od wielu miesięcy prym wiedzie URSUS C-380. W tym ciągnik ten sprzedał się w ilości 156 szt. Porównując ten wynik do poprzedniego roku model ten sprzedawał się jeszcze lepiej. Jest to wzrost aż o aż o 16 %.

Drugim najczęściej wybieranym ciągnikiem jest Zetor Major 80. W ubiegłym roku to właśnie ten model przewodził stawce. W tym roku rolnicy zarejestrowali 138 sztuk Majora.

Na trzecim miejscu w rankingu popularności jest New Holland TD5.85. Ciągnik najmocniejszy w całym zestawniu Top5, znalazł 116 nabywców. Również w przypadku tego modelu sprzedaż ubiegłoroczna była lepsza od tej z 2016 roku.

===> Sprzedaż ciągników rolniczych w pierwszym półroczu – top 1o marek

Czwartym najpopularniejszym ciągnikiem był Deutz-Fahr Agrolux 410. Deutz-Fahr długo czekał na model, który będzie konkurował z najpopularniejszymi ciągnikami w kraju. Sprzedał się w ilości 115 sztuk. Co najważniejsze jego sprzedaż wzrosła niemalże dwukrotnie w stosunku do ubiegłego roku.

Na piąty miejscu znalazła się Kubota L5040. Mały ciągnik, niezwykle popularny w sadach, osiągnął sprzedaż na poziomie 80 sztuk. Rok temu było to 79 sztuk.

 

Top 5 modeli ciągników sty-cze 2017
Top 5 modeli ciągników sty-cze 2017

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Sprzedaż ciągników rolniczych w pierwszej połowie roku - TOP 10 marek

Następny post

Ciągniki kompaktowe John Deere - innowacyjne zmiany

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *