Ciągniki rolnicze

Ciągnik na 70 hektarów. Polecane modele i opinie rolników

Główny ciągnik na 70 hektarów to niemały wydatek. Przed podjęciem decyzji warto wziąć pod uwagę doświadczenia innych gospodarzy.

Do stworzenia poniższego zestawienia wykorzystaliśmy wątki w forum Agrofoto.pl, w których rolnicy dzielą się swoimi przemyśleniami na temat poszczególnych maszyn. By wyłonić najpopularniejsze modele, opinie gospodarzy zestawiliśmy z twardymi danymi rejestracyjnymi AgriTrac. Obejmują one okres trzech lat, od września 2015 do sierpnia 2018 roku włącznie.

Na wstępie warto zastanowić się, jakie cechy powinien mieć główny ciągnik na 70 hektarów. Niezależnie od rodzaju gospodarstwa, w cenie jest uniwersalność maszyny i rozsądne koszty jej eksploatacji. Nie bez znaczenia jest oczywiście wykorzystanie gruntów. Przekłada się ono na konkretne typy prac polowych i tym samym różne wyzwania dla traktora. Główny ciągnik na 70 hektarów musi być na tyle wydajny, by podołać najtrudniejszym zadaniom na najcięższych glebach wchodzących w skład areału.

Poszukiwania idealnej maszyny warto jednak zacząć od ustalenia budżetu. Emocje odłóżmy na bok, by taka inwestycja miała szansę nie tylko się zwrócić, ale i przynieść wymierne korzyści. Dobrze jest przeanalizować oferty wielu konkurencyjnych marek i porównać szczegółowe parametry traktorów. Dzięki temu unikniemy problemów związanych m.in. z niedopasowaniem nowego ciągnika do dotychczas wykorzystywanych maszyn towarzyszących. Warto również przekalkulować spalanie różnych modeli z tego samego segmentu.

Nie zapominajmy także o przyszłości gospodarstwa. Jeśli bierzemy pod uwagę zakup lub dzierżawę dodatkowych gruntów, warto zainwestować w maszynę, która będzie w stanie spełnić rosnące wymagania. Wówczas przyda się bogatsze wyposażenie, zapas mocy i dodatkowy cylinder w silniku.

Ciągnik na 70 hektarów – lista modeli

1. John Deere 6910 (140 KM)

Ten zielono-żółty ciągnik doceniany jest za wydajną pracę i stosunkowo mało skomplikowaną budowę w porównaniu z nowszymi „jelonkami”. Umożliwia to samodzielne dokonywanie drobnych napraw. Minusem mogą być dość wygórowane ceny oryginalnych części zamiennych. Zgodnie z danymi AgiTrac, w ostatnich trzech latach (09.2015–08.2018) zarejestrowano aż 173 takich importowanych ciągników.

John Deere 6910
John Deere 6910 / fot. Agrofoto.pl Pavel

2. New Holland T7.175 (140 KM)

To dobry ciągnik na 70 hektarów ze względu na wygodną kabinę i nowoczesne rozwiązania technologiczne, podnoszące komfort wielogodzinnej pracy. Niedogodnością dla niektórych rolników może być względnie wysoki koszt zakupu samej maszyny i jej serwisowania. W omawianym okresie wydano tablice do 101 fabrycznie nowych egzemplarzy tego modelu.

New Holland T7.175
New Holland T7.175 / fot. Agrofoto.pl dragunov96

3. Kubota M135GX (140 KM)

Ten pomarańczowy ciągnik chwalony jest za zwrotność i cichą pracę. Minusem dla niektórych gospodarzy może być stosunkowo niska masa maszyny w porównaniu z innymi traktorami z tego przedziału mocy. W ciągu ostatnich trzech lat model (w różnych wariantach) został zarejestrowany aż 220 razy.

Kubota M135GX
Kubota M135GX-III / fot. producent

4. Massey Ferguson 6290 (142 KM)

Wśród zalet tej maszyny wymieniany jest wytrzymały silnik i niska awaryjność. Za wadę niektórzy rolnicy uważają względnie wysokie spalanie i spore koszty serwisowania. Zgodnie z danymi AgriTrac, w omawianym okresie odnotowano 119 rejestracji importowanych egzemplarzy.

Massey Ferguson 6290
Massey Ferguson 6290 / fot. Agrofoto.pl migrom

5. Renault 155.54 (145 KM)

Ten traktor doceniany jest za prostotę obsługi i niski koszt zakupu. Niedogodnością może być głośność pracy silnika, szczególnie uciążliwa podczas wielogodzinnej eksploatacji. W ostatnich trzech latach (09.2015–08.2018) wydano tablice do 110 egzemplarzy z zagranicy.

Renault 155.54
Renault 155.54 / fot. Agrofoto.pl BIMA`PL

Potrzeby Twojego gospodarstwa jest w stanie zaspokoić mniej wydajna maszyna? A może rozważasz zakup pomocniczego ciągnika? Sprawdź zestawienia chętnie wybieranych modeli z niższych segmentów mocy!

>> Modele polecane na 60 hektarów <<

>> Ciągniki chętnie wybierane na 50 hektarów <<

>> Popularne traktory na 40 hektarów <<

Poprzedni post

Rynek ciągników w sierpniu. 690 nowych traktorów

Następny post

Rejestracje ciągników. 195 maszyn po 10 dniach września

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

2 komentarze

  1. […] Ciągnik na 70 hektarów. Polecane modele i opinie rolników […]

  2. […] Ciągnik na 70 hektarów. Polecane modele i opinie rolników […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *