Ciągniki rolnicze

Kubota liderem w listopadzie

Sprzedaż ciągników rolniczych, mierzona liczbą rejestracji,  wyniosła w listopadzie 658 sztuk. Po raz pierwszy w tym roku, japońska marka Kubota, została liderem tego zestawienia.

 

Kubota sprzedała w listopadzie 112 sztuk swoich pomarańczowych maszyn. Kolejna miejsca zajęły marki New Holland (109 sztuk) oraz Deutz-Fahr (82 sztuki).

Dla Kuboty, która systematycznie znajduje się pośród marek o największej sprzedaży, pierwsze miejsce pojawiło się po raz pierwszy w tym roku. Ich ciągniki w listopadzie sprzedawały się znacznie lepiej niż przed rokiem (+43 sztuki) a najczęściej wybieranym modelem był L2501, czyli jak reklamuje firma – wszechstronny pomocnik w rolnictwie i sadownictwie.

Próg stu zarejestrowanych maszyn przekroczyła również marka New Holland i wyniosła dokładnie 109 sztuk. Liczba ta pozwoliła firmie umocnić się na prowadzeniu jako najczęściej kupowana przez polskich rolników w 2019 roku. Od stycznia rolnicy zarejestrowali ponad 1300 niebieskich ciągników.

Deutz-Fahr Seria 5G
Deutz-Fahr Seria 5G

Deutz-Fahr z liczbą 82 sztuk zajął trzecie miejsce w listopadzie. Ciągniki z koncernu SDF znajdują w tym roku zdecydowanie więcej nabywców niż przed rokiem. Ich sprzedaż napędza model 5110 D, który również w listopadzie był najczęściej wybieranym traktorem z palety Deutz-Fahr oraz całego rynku. Od początku roku znalazł on już 120 nabywców- w listopadzie 19.

Listopadowa sprzedaż okazała się lepsza dla całego rynku. Wzrósł on w stosunku do listopada 2018 roku o 97 sztuk, co stanowi ponad 17 proc. przyrost. To znaczący przyrost. W grupie top 10 marek o największej sprzedaży znalazły się jeszcze Zetor, John Deere, CASE IH, Massey Ferguson, Valtra, TYM oraz Farmtrac.

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rejestracje ciągników. 377 maszyn po 20. listopada 2019

Następny post

Sprzedaż traktorów w 2019. New Holland liderem.

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *