Ciągniki rolnicze

Valtra na odnawialnym paliwie

Valtra stała się pierwszą fabryką traktorów na świecie, która zaczęła używać Neste MY Renewable Diesel jako paliwa startowego dla wszystkich nowych ciągników. W rezultacie około 700 000 litrów tradycyjnego diesla będzie zastępowane każdego roku 100-procentowym paliwem odnawialnym.

Valtra jest jednym z wiodących producentów traktorów na świecie. Tym razem marka postawiła jeszcze bardziej postawić na ekologię. Od marca każdy ciągnik, który zjeżdża z linii montażowej będzie tankowany odnawialnym paliwem Neste MY Renewable Diesel.

Neste MY odnawialny diesel – co to jest?

W największym skrócie to niższe emisje spalin, czystsze i bardziej wydajne spalanie niż w tradycyjnym biodieslu. Do tego dochodzą lepsze właściwości chłodzenia i przechowywania. Jest to wysokiej jakości odnawialny olej napędowy znany również jako hydrorafinowany olej roślinny lub HVO. Jest on głównie wytwarzany z odpadów i pozostałości – zużytego tłuszczu lub oleju roślinnego. W procesie produkcji zanieczyszczenia są usuwane, następnie olej poddaje się hydrorafinacji w wysokiej temperaturze. Rezultatem jest bezwonne, bezbarwne paliwo, które ma identyczny skład chemiczny z tradycyjnym kopalnym olejem napędowym.

Valtra na odnawialnym paliwie

Zaczynając używać Neste MY, Valtra wzmacnia swoją rolę jako odpowiedzialny i innowacyjny producent. Dzięki Neste MY każdy nowy ciągnik Valtra będzie dostarczany klientom ze 100-procentowym odnawialnym paliwem przyszłości, które zostanie udoskonalone zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, a część surowców pochodzi od rolników takich jak oni.

„W dzisiejszym świecie ważne jest, abyśmy mogli wykazać naszym klientom, że podejmujemy zdecydowane działania w celu ochrony środowiska. Neste MY oferuje nam prosty sposób na przejście do działań przyjaznych dla środowiska. Jesteśmy dość dużym konsumentem oleju napędowego, więc ten ruch jest naprawdę znaczący „- mówi Mikko Lehikoinen , dyrektor ds. Marketingu w firmie Valtra.

 

Poprzedni post

Rejestracje ciągników rolniczych. 197 nowych maszyn po 10 dniach marca

Następny post

Sprzedaż nowych traktorów rośnie. 458 maszyn po dwóch dekadach marca

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *