Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników rolniczych. 197 nowych maszyn po 10 dniach marca

W pierwszej dekadzie marca zarejestrowano 197 nowych ciągników. Choć jest to najlepsze tegoroczne otwarcie miesiąca, wciąż odbiega od oczekiwań, nie wróżąc osiągnięcia wyniku z marca 2017 r. (881 szt.).

Na podium najchętniej wybieranych marek nowych ciągników powrócił John Deere. Amerykański producent uplasował się na drugim szczeblu. Na szczycie nadal utrzymuje się New Holland. W dniach 110 marca zarejestrowano 57 niebiesko-białych ciągników, co przekłada się na 29% udziału włoskiej marki. Najwięcej z nich miało oznaczenie TD 5.105 (12 szt.).

Zajmujący drugą pozycję John Deere odnotował rejestrację 37 nowych maszyn. Tym samym producent objął 19% rynku. Najchętniej wybieranym modelem z logo jelenia był John Deere 6120M (10 szt.).

Czołówkę ulubionych marek ciągników z pierwszej dekady marca zamyka Kubota. Właścicieli znalazło 28 maszyn z oferty japońskiego producenta, co odpowiada 14% rynku nówek. Najczęściej rejestrowanym pomarańczowym traktorem była Kubota M7060 (6 szt.).

Zaraz za podium uplasowały się takie marki jak Zetor (14 szt.), Case IH (12 szt.), Deutz-Fahr (11 szt.) i Ursus (11 szt).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Sprzedaż ciągników w lutym. 525 nowych traktorów

Następny post

Valtra na odnawialnym paliwie

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *