Ciągniki rolnicze

Ciągniki Ferrari na polskich polach – maszyny specjalistyczne

Historia marki Ferrari sięga 1954 roku. Po trzech latach istnienia pojawiła się pierwsza maszyna – glebogryzarka MC57, która swoją nazwę wzięła od roku produkcji, w którym powstała. Chwilę później pojawiły się pierwsze ciągniki Ferrari – MC60.

Ciągniki Ferrari – wydawać by się mogło – powinny wywoływać dreszcz emocji u rolnika. W Polsce jest jednak zupełnie inaczej. Faktycznie osoby nie związane z rolnictwem są pod wrażeniem istnienia takiej marki w rynku ciągnikowym, ale dla polskich rolników marka ta jest egzotyczna i mało znana.

W Polsce jest zarejestrowanych zaledwie kilkanaście sztuk ciągników Ferrari. Najstarszy z 1996 roku roku model Ferrari 70RS. W bieżącym roku zostały zarejestrowane dwa ciągniki Ferrari. Były to modele Cobram V65 o mocy 56KM.

Ciągniki Ferrari - Ferrari Cobram V65 MT
Ferrari Cobram V65 MT /fot. producent

Niestety nie doczekaliśmy się jeszcze modelu o futurystycznej konstrukcji Sky Jump V95. Jest to konstrukcja niebanalna, która może być wykorzystywana na polach u bardzo dużym nachyleniu.

Ciągniki Ferrari - Ferrari Sky Jump V95
Ferrari Sky Jump V95 fot. producent

Maszyny Ferrari to głównie ciągniki specjalistyczne o mocy mniejszej niż 100 KM. Wykorzystywane głównie w produkcji sadowniczej, w winnicach, w szklarniach, w uprawach rzędowych. Mniejsze modele wykorzystywane są również w gospodarstwach drobiarskich i hobbystycznych.

Ciągniki Ferrari możecie spotkać m.in. w miejscowości Jasionka, Zielona Góra, Lublin czy Olszowa Wola.

Poprzedni post

Średnia moc ciągnika - ciągnik nowy czy używany?

Następny post

URSUS C-330 czy URSUS C-360 - który to król polskich pól?

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

2 komentarze

  1. Pablo
    10 września 2017 na 10:19 — Odpowiedz

    Ferrari nie jest znane ale BCS jest duzo a BCS jest wlascicielem ferrari, ktore jakos nie moze sie przebic przez glowna marke handlowa czyli BCS. Mam bcs sprowadzony z francji. Fajny sprzet.

  2. wesele w remizie to szit
    9 listopada 2021 na 12:42 — Odpowiedz

    Idealne do prac komunalnych, wykaszanie stromych poboczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *