Ciągniki rolnicze

Sprzedaż ciągników w czerwcu – raport AgriTrac

Sprzedaż ciągników rolniczych w czerwcu wyniosła 759 szt. Była niewiele wyższa od ubiegłorocznej, kiedy rolnicy zarejestrowali łącznie 731 szt. Liderem sprzedaży była marka New Holland.

Po 30 dniach czerwca sprzedaż ciągników rolniczych zatrzymała się na poziomie 759 szt. Dotyczy to maszyn fabrycznie nowych, które były rejestrowane po raz pierwszy. Rolnicy łącznie zarejestrowali 26 różnych marek. Największą sprzedaż odnotował New Holland. Po jednej sztuce traktorów sprzedały niszowe marki jak BCS oraz Zoomlion.

John Deere 5085M
John Deere 5085M / fot.agrofoto Soltys131

Liderujące firmy przez cały miesiąc toczyły zaciętą rywalizacje o najwyższą sprzedaż, o czym pisaliśmy tutaj. Po 20 dniach czerwca sprzedaż wynosiła 421 sztuk, chociaż otwarcie miesiąca było bardzo obiecujące. Zatem w ostatniej części miesiąca zarejestrowano łącznie 338 ciągników. Ostatecznie z liczbą 114 sztuk liderem została marka New Holland. O jedną rejestrację mniej odnotował John Deere. Na trzecim miejscu ze sprzedażą na poziomie 113 szt. znalazła się Kubota.

Sprzedaż ciągników Kubota M110GX II
Kubota M110GX II /fot. producent

Kolejną grupę firm stanowią marki, które systematycznie pojawiają się w zestawieniach TOP3. W czerwcu 80 ciągników zarejestrowała marka Zetor. 74 ciągniki należały do marki Deutz-Fahr, a 67 do Case IH. Siódmą marką o największej sprzedaży był URSUS. Dziesiątkę najpopularniejszych marek domyka CLAAS (29 sztuk.), Valtra (23 sztuki) oraz Steyr (20 sztuk).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Fendt 1050 Vario - najpotężniejszy ciągnik z rodziny AGCO

Następny post

Sprzedaż przyczep rolniczych w czerwcu - raport AgriTrac

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *