Ciągniki rolnicze

Jaki ciągnik z zagranicy?

Na portalu AgroFakt.pl można przeczytać ciekawą analizę dotyczącą pierwszych 20 dni czerwca pod względem sprzedaży nowych ciągników. My natomiast chcieliśmy uzupełnić te informację o tym jakie ciągniki najczęściej sprowadzane są z zagranicy.

Od początku roku rolnicy zarejestrowali 7032 ciągniki, które miały wcześniejszą rejestrację za granicą. Zostały sprowadzone do Polski i tutaj miały swoją pierwszą rejestrację. Jest to rynek niemalże dwukrotnie większy od rynku ciągników fabrycznie nowych, których do tej pory zarejestrowano 3798 sztuk.

Na rynku ciągników importowanych prym wiodą takie marki jak John Deere, Massey Ferguson czy Zetor. Ciekawe jest to, że wysoką pozycję zajmuje URSUS. To właśnie C-360 oraz C-335 są najpopularniejszymi modelami sprowadzanymi do kraju z zagranicy. W czołowej dziesiątce jest też model C-385.

Duża popularnością cieszą się modele Zetora. Najczęściej wybieranym jest model 6245, następnie 8011, 7245, 7745 czy 5211. Najpopularniejszym modelem John Deere jest 6920.

Z firm, które są liderami sprzedaży nowych ciągników na uwagę zasługuje Kubota. Od początku roku rolnicy zarejestrowali zaledwie 17 sztuk ciągników, które pracowały wcześniej poza Polską.

Na koniec ciekawostka. Najstarszym ciągnikiem zarejestrowanym w Polsce w tym roku, który wcześniej miał rejestrację za granicą jest Zetor 25, który przygodę z rolnictwem rozpoczął w styczniu 1949 roku. Po wielu przepracowanych motogodzinach trafił do Poznania. Z piękną historią tego modelu można zapoznać się tutaj.

Zetor 25 /fot. ploughmyfield.com
Poprzedni post

Ciągnik na 20-30 hektarów? Lista modeli!

Następny post

Traktor na poniedziałek

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *