Ciągniki rolnicze

Nagrody AgriTrac znów uhonorowały wiodące marki ciągników

Po raz drugi przyznano Nagrody AgriTrac. Uhonorowano nimi marki ciągników rolniczych, które pokonały konkurencję w trzech różnych kategoriach. Statuetki wręczono podczas kieleckich targów Agrotech.

Wyróżniono producentów, którzy w 2018 roku odnotowali najwięcej rejestracji nowych ciągników oraz rejestracji nowych ciągników na klienta indywidualnego. Dodatkowo po raz pierwszy przyznano statuetkę za najpopularniejszy model. Przy wyłonieniu zwycięzcy w ostatniej z tych kategorii z ogólnej liczby rejestracji wyłączono te dokonane przez dealerów.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji została marka New Holland. Producent niebiesko-białych ciągników otrzymał najważniejszą statuetkę we wszystkich trzech kategoriach. W 2018 roku wydano tablice do 1936 maszyn z jego oferty, z których 1465 trafiło do klientów indywidualnych. Najczęściej rejestrowanym modelem w Polsce był ponadto New Holland TD 5.85. Na wybór takiego ciągnika zdecydowano się 224 razy.

Podwójnym laureatem była marka John Deere. Do amerykańskiego producenta trafiły statuetki za II miejsca. Odnotowano 1525 rejestracji zielono-żółtych ciągników, z których 958 dokonali klienci indywidualni.

Dwie statuetki powędrowały również do marki Kubota. W ubiegłym roku wydano tablice do 930 pomarańczowych ciągników. 631 z nich mogło rozpocząć pracę w gospodarstwach klientów indywidualnych.

Nagrody AgriTrac uroczyście wręczono podczas XXV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech, które odbyły się w Kielcach w dniach 15–17 marca 2019 roku. Statuetki przekazał na ręce przedstawicieli firm Tomasz Rybak, manager projektu AgriTrac, stojącego za rynkowymi analizami sprzedaży ciągników i przyczep rolniczych.

Nagrody AgriTrac stanowią uhonorowanie całorocznej pracy producentów, szczególnie bliskich polskim rolnikom. Są również motywacją do dalszych starań na rzecz rozwoju rodzimego rynku ciągników.

Poprzedni post

Rynek ciągników. 181 maszyn po 10 dniach marca

Następny post

Sprzedaż ciągników. 438 maszyn po 20 dniach marca

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *