Przyczepy rolnicze

Nowe przyczepy rolnicze w listopadzie 2017

Nowe przyczepy rolnicze zostały zarejestrowane w listopadzie w liczbie 253 sztuk. To wyniki lepszy niż przed rokiem o 89 sztuk. Sprzedaż narastająca od początku roku również na dużym plusie.

Nowe przyczepy rolnicze sprzedają się w tym roku zdecydowanie lepiej niż przed rokiem. Od początku roku na polskich polach pojawiło się 4256 nowych przyczep. Jest to wynik ponad połowę lepszy od tego co było w ubiegłym roku. Od stycznia do listopada 2016 roku zestawienie AgriTrac pokazywało 2766 zarejestrowanych przyczep. Oczywiście wynik jest jest już znacznie wyższy od całościowego zestawienia sprzedaży za cały 2016 roku, który wynosił 2981 sztuk.

—-Więcej o przyczepach rolniczych—

W samym listopadzie liczba rejestracji sięgnęła 253 sztuk w stosunku do 164 sztuk z 2016 roku. Liderem zestawienia jest marka Pronar, która od wielu lat dominuje na polskim rynku. W listopadzie zostało zarejestrowanych 126 przyczep ze znaczkiem Pronar. Od początku roku rolnicy zarejestrowali już 1785 sztuk, co daje firmie blisko 42% udział w rynku. Już teraz jest to wynik lepszy od tego z ubiegłego roku o 641 sztuk.

Nowe przyczepy rolnicze Wielton PRS 9
Wielton PRS 9

Drugą najpopularniejszą marką w listopadzie był Wielton. Producent z Wielunia, po wejściu w segment rolny, radzi sobie już bardzo dobrze. W stosunku do ubiegłego roku sprzedaż przyczep Wielton wzrosła o ponad 77%. Od początku roku zostało zarejestrowanych 308 przyczep ze znakiem wielbłąda.

Przyczepy rolnicze 10-12T Metal-Fach T711/2
Metal-Fach T711/2

Metal-Fach zamyka listopadowe podium ze sprzedażą na poziomie 25 sztuk. Jeżeli analizujemy cały rok 2017, to marka ta jest zdecydowanie drugą najczęściej kupowaną w Polsce. Jej udział w rynku przekracza 15%, a sprzedaż w stosunku do ubiegłego roku wzrosła o 66%.

W czołówce listopadowej sprzedaży znajdują się jeszcze marki Zasław oraz Metaltech. Obie marki zwiększyły swoją sprzedaż w stosunku do ubiegłego roku o ponad 60%.

Przyczepy rolnicze Zasław
Zasław

 

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Nowe ciągniki rolnicze w listopadzie. Popularne modele

Następny post

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych na otwarcie grudnia. 276 traktorów

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

1 komentarz

  1. […] Nowe przyczepy rolnicze w listopadzie 2017. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *