Ciągniki rolnicze

Nowy ciągnik z drugiej ręki. To nie jest takie trudne

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych w ostatnich miesiącach uległa poprawie w stosunku do ubiegłego roku. W sierpniu na rynku pojawiło się 785 nowych ciągników. Ale nie wszystkie trafiły w ręce rolników. Część z tych rejestracji była zrobiona na tzw. plac. To stwarza możliwość kupienia nowego ciągnika z drugiej ręki w wyjątkowej okazji.

Maszyny demo

Firmy rejestrują ciągniki na siebie z kilku powodów. Jednym z nich są rejestracje na maszyny demo. Ciągniki takie przeznaczone są na pokazy, indywidualne testy, które mają pomóc rolnikowi w podjęciu decyzji o ostatecznym kupnie. Maszyna taka najczęściej stoi na placu do kilku miesięcy. Nie jest często eksploatowana, ale nie możemy o niej powiedzieć, że jest fabrycznie nową z licznikiem zero motogodzin.

Tak samo dzieje się w przypadku rynku samochodowego. Diler kupuje od producenta określoną liczbę samochodów do testowania. Następnie pojazdy te sprzedawane są po niższej cenie w obiegu wtórnym, bo jednak mają już najechaną określoną liczbę kilometrów. Diler nie może sprzedać takiego auta wcześniej, ponieważ kupując ją od producenta w niższej cenie zobowiązuje się, że będzie ono przez określony czas udostępniane do testów.

Tak samo działa to w rynku ciągników rolniczych. W tym przypadku obniżki na cenie będą najbardziej spektakularne.

Okazje

Innym powodem są zobowiązania dilera wobec producenta. Ci pierwsi mają do wykonania określone cele handlowe, z których są rozliczani. Jednym ze sposobów ich realizacji jest właśnie rejestracja na siebie. U importera lub producenta taki ciągnik zostaje odnotowany jako sprzedany. Nie jest on – jak w przypadku maszyn demo – udostępniany do testów. Stoi na placu i czeka na szczęśliwca.

W tym przypadku, jeżeli chcemy kupić taki ciągnik w atrakcyjnej cenie, poza szczęściem liczyć się też będą nasze zdolności negocjacyjne. Jednak już na starcie powinniśmy być na uprzywilejowanej pozycji. W końcu jest to już maszyna z rejestracją.

 

W kolejnych materiałach opiszemy o wtórnym rynku ciągników nowych podając najpopularniejsze marki i modele.

 

Poprzedni post

Sprzedaż ciągników we wrześniu. Pierwsze 10 dni

Następny post

Ursus liderem sprzedaży we wrześniu!

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *