Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników. 290 maszyn po 10 dniach lipca

Lipiec przyniósł najlepsze tegoroczne otwarcie miesiąca, jeśli chodzi o rejestracje ciągników. W pierwszej dekadzie wydano tablice do 290 nowych maszyn. Nastąpiła również zmiana na podium.

W dniach 1–10 lipca 2019 roku właścicieli znalazło 290 nowych ciągników rolniczych. To o 52% więcej niż w pierwszej dekadzie czerwca. Rynek odnotował także 9% wzrostu w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Najczęściej decydowano się na zielono-żółte konstrukcje. W pierwszej dekadzie lipca wydano tablice do 49 nowych „jelonków”. Marka John Deere objęła tym samym blisko 17% rynku. Jej sprzedaż napędzał model 6120M, wybrany 12 razy.

Na drugiej pozycji uplasowała się marka New Holland, z liczbą 39 maszyn. Taki wynik przełożył się na przeszło 13% udziału. Największą popularność w ofercie tego producenta zyskały ciągniki o oznaczeniach T5.100 oraz T5.85. Każdy z nich doczekał się czterech rejestracji.

Na ostatni szczebel podium awansowała marka Case IH. W omawianym okresie wydano tablice do 34 traktorów z jej logo. Odpowiadało to niemal 12% rynku. Miano najchętniej wybieranego modelu przypadło ex aequo konstrukcjom Farmall 75A oraz Farmall 85A. Na rejestrację każdego z tych traktorów zdecydowano się sześciokrotnie.

W pierwszych 10 dniach lipca 2019 roku szczególnie często rejestrowano także nowe ciągniki rolnicze marek Kubota (31 szt.), Deutz-Fahr (30 szt.) i Zetor (22 szt.).

*sprzedaż ciągników mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rynek ciągników w czerwcu. Podsumowanie I półrocza 2019

Następny post

Rynek ciągników. 541 rejestracji po 20 dniach lipca

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *