Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników. 290 maszyn po 10 dniach lipca

Lipiec przyniósł najlepsze tegoroczne otwarcie miesiąca, jeśli chodzi o rejestracje ciągników. W pierwszej dekadzie wydano tablice do 290 nowych maszyn. Nastąpiła również zmiana na podium.

W dniach 1–10 lipca 2019 roku właścicieli znalazło 290 nowych ciągników rolniczych. To o 52% więcej niż w pierwszej dekadzie czerwca. Rynek odnotował także 9% wzrostu w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Najczęściej decydowano się na zielono-żółte konstrukcje. W pierwszej dekadzie lipca wydano tablice do 49 nowych „jelonków”. Marka John Deere objęła tym samym blisko 17% rynku. Jej sprzedaż napędzał model 6120M, wybrany 12 razy.

Na drugiej pozycji uplasowała się marka New Holland, z liczbą 39 maszyn. Taki wynik przełożył się na przeszło 13% udziału. Największą popularność w ofercie tego producenta zyskały ciągniki o oznaczeniach T5.100 oraz T5.85. Każdy z nich doczekał się czterech rejestracji.

Na ostatni szczebel podium awansowała marka Case IH. W omawianym okresie wydano tablice do 34 traktorów z jej logo. Odpowiadało to niemal 12% rynku. Miano najchętniej wybieranego modelu przypadło ex aequo konstrukcjom Farmall 75A oraz Farmall 85A. Na rejestrację każdego z tych traktorów zdecydowano się sześciokrotnie.

W pierwszych 10 dniach lipca 2019 roku szczególnie często rejestrowano także nowe ciągniki rolnicze marek Kubota (31 szt.), Deutz-Fahr (30 szt.) i Zetor (22 szt.).

*sprzedaż ciągników mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rynek ciągników w czerwcu. Podsumowanie I półrocza 2019

Następny post

Rynek ciągników. 541 rejestracji po 20 dniach lipca

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *