Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników. 353 maszyny po 20 dniach maja

Choć rejestracje ciągników rolniczych nieco wzrosły w drugiej dekadzie maja, nie udało się zbliżyć do wyniku z analogicznego okresu kwietnia. Od początku miesiąca wydano łącznie 353 tablice.

Popyt obniżył się więc o 33% w stosunku do pierwszych 20 dni kwietnia. Taki wolumen oznacza także 9% spadku w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Najwięcej zarejestrowanych ciągników miało na masce logo New Holland. W dniach 1–20 maja 2019 r. wydano tablice do 62 niebiesko-białych maszyn, co przełożyło się na blisko 18% udziału. Najchętniej wybieranym modelem był TD 5.85. Na rejestrację takiej maszyny zdecydowano się siedmiokrotnie.

Na drugiej pozycji uplasowała się marka John Deere, z wynikiem 60 ciągników. Odpowiadało to równo 17% rynku. Miano najpopularniejszego „jelonka” przypadło konstrukcji 6120M. Właścicieli znalazło 14 nowych traktorów o takim oznaczeniu.

Trzecia lokata przypadła marce Kubota. W pierwszych 20 dniach maja 2019 r. wydano tablice do 41 pomarańczowych ciągników. Wspomniany producent odnotował więc 12% udziału. Najczęściej decydowano się na modele L2501 oraz M5091. Zarejestrowano po siedem egzemplarzy każdej z tych maszyn.

Popularnością na rynku nowych ciągników rolniczych cieszyły się w omawianym okresie również takie marki jak Zetor (31 szt.), Massey Ferguson (26 szt.) czy Case IH (22 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Sprzedaż ciągników. 150 maszyn po 10 dniach maja

Następny post

Rynek ciągników w maju. 690 nowych maszyn

Autor

Agata Piechota

Agata Piechota

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *