Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników. 525 maszyn po 20 dniach kwietnia

W drugiej dekadzie kwietnia rejestracje ciągników rolniczych utrzymały się na podobnym poziomie co w pierwszej. Od początku miesiąca wydano łącznie 525 tablic. Blisko 60% zarejestrowanych maszyn pochodziło z oferty tylko czterech producentów.

Podium sprzedaży pozostało niezmienne zarówno w stosunku do pierwszej dekady, jak i analogicznego okresu ubiegłego roku. Na 525 ciągników zarejestrowanych od początku kwietnia, 99 miało na masce logo marki New Holland. Producent odnotował zatem blisko 19% udziału. Największą popularnością w jego ofercie cieszył się model TD 5.85. Wydano tablice do 12 egzemplarzy tej konstrukcji.

Obejmująca drugą pozycję marka John Deere osiągnęła wynik 78 rejestracji. Odpowiadało to niemal 15% rynku. W pierwszych 20 dniach kwietnia 2019 r. nie miał sobie równych „jelonek” o oznaczeniu 6120M. Na rejestrację takiej maszyny zdecydowano się 15-krotnie.

Ostatnie miejsce w czołówce przypadło marce Kubota. W omawianym okresie wydano tablice do 64 pomarańczowych traktorów. Taki wolumen przełożył się na przeszło 12% udziału. Najczęściej wybierano model M5091. Właścicieli znalazło 12 takich maszyn.

Zaraz za podium uplasowała się marka Zetor (59 szt.). Popularnością w dniach 1–20 kwietnia 2019 r. cieszyły się także nowe ciągniki rolnicze z linii produkcyjnych Deutz-Fahr (48 szt.) oraz Case IH (31 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rynek ciągników. 266 maszyn po 10 dniach kwietnia

Następny post

Rynek ciągników w kwietniu. 729 nowych maszyn

Autor

Agata Piechota

Agata Piechota

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *