Ciągniki rolnicze

Rynek ciągników po 20 dniach października

Rynek ciągników w drugiej dekadzie października zdominowany został przez John Deere’a. Zarejestrowano wówczas 233 nowe ciągniki rolnicze – co trzeci z nich (75 szt.) miał na sobie logo amerykańskiego producenta. Czym jeszcze zaskakuje najnowszy raport sprzedaży tych maszyn?

Pierwszych 20 dni października przyniosło w sumie rejestracje 443 ciągników. Na szczycie podium uplasował się John Deere, z 23,5% udziałów w rynku (104 szt.). Drugi szczebel należy do włoskiego producenta, który do tej pory utrzymywał pozycję lidera. Tym razem do New Hollanda należy 15,1% sprzedaży (67 szt.). Na trzecią pozycję awansowała niemiecka marka, która na początku miesiąca znajdowała się dopiero na piątym miejscu. Deutz-Fahr zepchnął czeskiego Zetora z ostatniego szczebla podium dzięki rejestracji 48 egzemplarzy, co odpowiada 10,8% udziałów w rynku nowych maszyn. Zaraz za podium uplasowała się Kubota, z liczbą 45 rejestracji (10,2% rynku). Piątkę liderów zamyka Zetor, który odnotował sprzedaż 42 szt. ciągników (9,5% rynku).

Wspomniani producenci w pierwszych dwóch dekadach października zyskali znaczącą przewagę. Rynek ciągników w aż 69% należy właśnie do tych kilku marek.

Najchętniej wybieranym ciągnikiem w pierwszych 20 dniach października okazał się New Holland TD5.85 (13 szt.).

New Holland TD5.85 / agrofoto.pl Ursus3512mf
New Holland TD5.85 / agrofoto.pl Ursus3512mf

Do naszych gospodarstw trafiło także wiele egzemplarzy modelu John Deere 6120M (12 szt.).

John Deere 6120M / agrofoto.pl Maxler
John Deere 6120M / agrofoto.pl Maxler

Trzecim najpopularniejszym traktorem był kompaktowy Deutz-Fahr Agroplus F65 Keyline, który najlepiej sprawdza się w sadownictwie.

Deutz-Fahr Agroplus F Series
Deutz-Fahr Agroplus F Series

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Liderzy sprzedaży ciągników. Pierwsze 10 dni października

Następny post

John Deere liderem sprzedaży traktorów w październiku

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

2 komentarze

  1. Zainteresowany
    2 listopada 2017 na 21:11 — Odpowiedz

    No i co z tego że tyle zostało zarejestrowanych? Wiele innych stron umieszcza taką samą informację, a dodatkowo daje jeszcze więcej od siebie…żenująca jakość

    • 6 listopada 2017 na 11:53 — Odpowiedz

      Adam, masz okazję dostać treść wyjątkową. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, napisz tylko o czym chcesz przeczytać odnośnie rynku ciągnikowego a postaramy się zaspokoić Twoje ambicje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *