Bez kategorii

Życzenia świąteczne od Case IH i Steyr

Poprosiliśmy producentów i dealerów ciągników rolniczych o odpowiedź na dwa pytania związane z mijającym rokiem. Na początek Case IH i Steyr wraz z życzeniami świątecznymi.

Mijający rok był dla rynku ciągnikowego karuzelą emocji. Jednak jakie były dla Was największe pozytywy 2017 roku?

Niestety, rok 2017 okazał się kolejnym trudnym rokiem dla rolnictwa w Polsce. Początkowe, pozytywne przewidywania dotyczące uwolnienia środków unijnych z programu PROW oraz nieznaczna tendencja wzrostowa cen płodów rolnych szybko zamieniły się w pasmo trudności, z którymi zmuszeni byli borykać się polscy rolnicy. Trudne warunki pogodowe, opóźnienia i komplikacje w realizacji wniosków o dopłaty czy afrykański pomór świń to tylko niektóre z nich.

Marki Case IH i STEYR co roku dokładają wszelkich starań, by dostarczać rozwiązania, które pomogą przetrwać nawet najtrudniejsze okresy słabej koniunktury. W 2017 roku wprowadziliśmy na rynek wiele nowych produktów z zakresu rolnictwa precyzyjnego, jak również nowatorskie rozwiązania finansowe, które pomagały minimalizować ponoszone przez gospodarstwa koszty przy jednoczesnym wzroście wydajności oraz rentowności.

To właśnie tego typu rozwiązania, które idą w parze z nowoczesnymi i niezawodnymi maszynami rolniczymi powodują, że zaufanie rolników do marek Case IH i STEYR nieustannie rośnie i pozwalają z nadzieją patrzeć w nadchodzący rok 2018.

Który z produktów możecie uznać za absolutną gwiazdę tego roku?

Polski rynek charakteryzuje się stosunkowo dużym rozdrobnieniem gospodarstw rolnych, co w prostej linii przekłada się na dużą popularność ciągników o niewielkiej mocy silnika, a tu niezmiennie od lat prym wiedzie seria ciągników Case IH Farmall A. Markę STEYR w tym przedziale mocy dumnie reprezentował natomiast model Kompakt.

Rok 2017 to również bardzo dobry rok dla ciągników w segmencie średniej i dużej mocy. W tym pierwszym, ogromną popularnością cieszyła się seria Puma marki Case IH czy też ciągniki serii CVT marki STEYR. Naszym największym sukcesem i powodem do dumy jest jednak nieustannie rosnąca popularność modeli Optum CVX i Terrus CVT. Wyposażone w ergonomiczne przekładnie bezstopniowe i najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w dzisiejszych maszynach rolniczych ciągniki, z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością wśród polskich gospodarzy. Rok 2017 był rekordowy pod kątem sprzedaży ciągników tej serii od momentu wprowadzenia ich na rynek 2,5 roku temu.

To jednak nie koniec naszej pracy. Na zbliżający się rok 2018 przygotowaliśmy bowiem mnóstwo nowości, które już niebawem trafią do oferty autoryzowanych dystrybutorów marek Case IH. Wśród najciekawszych propozycji znajdą się nowe modele ciągników serii Farmall A o mocy już od 55 koni mechanicznych, jak również zupełnie nowe modele dobrze znanej serii ciągników Puma. Model o symbolu X, wyróżnia się wśród rodziny Puma uproszczonym panelem multicontroller oraz niezawodną przekładnią mechaniczną.

To jednak tylko niewielka część nowości, którymi zaskoczymy rynek w przyszłym roku dlatego wszystkich zainteresowanych, po dodatkowe informacje zapraszamy do najbliższego autoryzowanego punktu sprzedaży marek Case IH oraz STEYR a w Nowym Roku życzymy przede wszystkim obfitych plonów i trafionych inwestycji!

Steyr - życzenia swiąteczne

Poprzedni post

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych na otwarcie grudnia. 276 traktorów

Następny post

Ciągniki używane w listopadzie. Najwięcej Ursusów

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *