Ciągniki rolnicze

Sprzedaż ciągników rolniczych w pierwszym kwartale 2021. Najlepiej od 2014 roku!

Sprzedaż ciągników rolniczych w pierwszym kwartale 2021 roku  w Polsce wyniosła 2874 sztuki. Jest to najlepszy wynik od 2014 roku, kiedy to rynek po trzech pierwszych miesiącach roku przekroczył 3300 sztuk. Śmiało możemy mówić, że trwa zakupowe szaleństwo w czasach pandemii.

Równo rok temu mieliśmy pierwszy miesiąc od wprowadzenia lockdown’u kraju na skutek pandemii koronawirusa. Pomimo ogromnej niepewności producentów traktorów, sprzedaż maszyn wyglądała dobrze. Wyniki były lepsze niż w 2019 roku a rolnicy zarejestrowali łącznie 845 nowych maszyn.

Rolnicy zarejestrowali 1417 nowych traktorów

Tego, co wydarzyło się w tym roku nie można było zaprgonozować. Chociaż z każdej strony płynęły optymistyczne głosy o dużym zapotrzebowaniu na nowy sprzęt, to wyniki za pierwsze dwa miesiące jeszcze nie odzwierciedlały tego w pełni. Dopiero w marcu mogliśmy zobaczyć jak duże są zakupy rolników. Zarejestrowali oni 1417 nowych traktorów. Jest to jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach, jeżeli skasujemy różne miesiące, które trochę sztucznie zawyżały wyniki. Działo się tak najczęściej przy okazji wprowadzania zmian homologacyjnych, końcówkach roku, kiedy firmy realizowały dużo sprzedaży na siebie. Tym razem 96% całej sprzedaży realizowana była na osoby indywidualne.

New Holland liderem zestawienia

Liderem zestawienia jest niezmiennie New Holland, którego sprzedaż na koniec marca wynosi 587 nowych maszyn. Odpowiada to 20% udziału rynkowego. Jest to jednocześnie wynik lepszy od ubiegłorocznego o 32%. New Holland sprzedawał najwięcej traktorów w każdym kolejnym miesiącu pierwszego kwartału.

Kubota z najlepszym otwarciem sezonu w historii

Japońska marka Kubota zajmuje drugie miejsce pod względem sprzedaży nowych maszyn po pierwszym kwartale 2021. Pomarańczowe traktory zostały zarejestrowane w liczbie 311 sztuk, co stanowi blisko 11% udziału rynkowego. Jest to najlepsze otwarcie roku na polskim rynku, w historii marki Kubota. Firma odnotowała 57% wzrost sprzedaży w odniesieniu do marca 2020.

Zetor, John Deere, Deutz-Fahr, Case IH – zacięta rywalizacja o trzecie miejsce

Trzecią najczęścią kupowaną marką pierwszego kwartału tego roku to czeski Zetor. Czerwone ciągniki znalazły 287 nabywców, co odpowiada 10% udziału w rynku. Na koniec marca Zetor sprzedał o 79 traktorów więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Jest to wzrost o 38 %.

John Deere to drugi wybór rolników w marcu. Po trzech miesiącach jest czwartą marką na rynku z udziałem na poziomie blisko 10%. Rywalizację o sprzedażowe podium rozstrzygnęły 2 traktory, bowiem John Deere zarejestrował ich 285 sztuk, 60 więcej niż przed rokiem.

Deutz-Fahr rozpędzał się z każdym kolejnym miesiącem, aby w marcu być trzecią siłą na rynku. Od początku roku rolnicy zarejestrowali 264 ciągniki tej marki.

Case IH odnotował jeden z największy wzrostów sprzedaży w stosunku do 2020 roku. Po pierwszym kwartale firma może pochwalić się wynikiem 245 zarejestrowanych traktorów i jest to wynik lepszy od ubiegłorocznego o 110 sztuk. Jest to wzrost o 82%

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

10 najczęściej kupowanych ciągników rolniczych w Polsce w 2020 r.

Następny post

Ranking sprzedaży ciągników - pierwsze półrocze 2021

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

1 komentarz

  1. Ewelina
    17 marca 2022 na 08:34 — Odpowiedz

    New Holland liderem, wow, sądziłam że Kubota wygra 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *