Ciągniki rolnicze

Rynek ciągników. 136 rejestracji po 10 dniach listopada

Na początku listopada rynek ciągników rolniczych wyraźnie zahamował. Wydano tablice do 136 nowych maszyn. To o 36% mniej niż w pierwszej dekadzie października 2018 roku.

Nastąpiło również przetasowanie w czołówce. Obejmujący w poprzednim miesiącu drugą pozycję New Holland tym razem uplasował się na szczycie podium. Zarejestrowano 28 niebiesko-białych maszyn, co zapewniło włoskiemu producentowi blisko 21% udziału. Najchętniej wybieraną konstrukcją z jego oferty była ta o oznaczeniu T4.75. Wydano tablice do trzech takich ciągników.

Druga pozycja przypadła marce Deutz-Fahr, która w ubiegłym miesiącu znajdowała się dopiero na szóstym miejscu. Rejestracja 17 traktorów z jej logo przełożyła się na 12,5% rynku. Sprzedaż napędzały modele Agroplus 70, 4080E oraz 5080D Ecoline. Każdy z nich został wybrany trzykrotnie.

Podium zamknął październikowy lider, z 12% udziału. Wydano tablice do 16 ciągników marki John Deere. Najpopularniejszym „jelonkiem” w pierwszej dekadzie listopada był 5090M. Rejestracji doczekały się cztery egzemplarze tej maszyny.

Popularnością na początku listopada 2018 r. cieszyły się także marki Zetor (15 szt.), Case IH (13 szt.) i Kubota (9 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rejestracje ciągników w październiku. 784 nowe maszyny

Następny post

Sprzedaż ciągników po 20 dniach listopada. 286 nowych maszyn

Autor

Agata Piechota

Agata Piechota

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *