Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników w październiku. 784 nowe maszyny

W październiku rejestracje ciągników rolniczych wyniosły 784 sztuki. Wydano zatem o 153 tablice więcej niż we wrześniu. Zdecydowanym liderem okazała się marka John Deere.

Październik 2018 r. przyniósł o 24% więcej rejestracji traktorów niż poprzedni miesiąc. Najwięcej tablic wydano do zielono-żółtych maszyn z logo John Deere. Amerykańska marka, dzięki rejestracji 217 nowych ciągników, objęła 28% rynku. Najpopularniejszą konstrukcją z jej oferty była ta o oznaczeniu 5075E. Właścicieli znalazło 21 egzemplarzy tej maszyny.

Na drugiej pozycji uplasowała się marka New Holland, z liczbą 126 rejestracji. Odpowiada to 16% udziału w październikowym rynku. Najchętniej wybieranym niebiesko-białym modelem był T4.75S. Wydano tablice do 18 takich traktorów.

Ostatni szczebel podium należał do Case IH. Rejestracja 69 ciągników tej marki przełożyła się na blisko 9% rynku. Sprzedaż napędzał model Farmall 75A, wybrany 13 razy.

Sporym zainteresowaniem w październiku 2018 r. cieszyły się także ciągniki rolnicze marek Zetor (67 szt.), Kubota (62 szt.) i Deutz-Fahr (57 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rynek ciągników. 428 maszyn po 20 dniach października

Następny post

Rynek ciągników. 136 rejestracji po 10 dniach listopada

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

1 komentarz

  1. […] poprawił się ponadto o 6% w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Podobnie jak wtedy, największą popularnością cieszyły się zielono-żółte konstrukcje. W […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *