Ciągniki rolniczeNa tapecie

Zetor Major 80 – jeden z najpopularniejszych ciągników ostatnich lat

Zetor Major 80 był najlepiej sprzedającym się traktorem w sierpniu. Rolnicy zarejestrowali 34 sztuki Majora – przed rokiem zaledwie 9. Wzrost bardzo duży, ale… w ubiegłym roku po prostu ich zabrakło. W zestawieniu najpopularniejszych ciągników w Polsce od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce i niezwykle rzadko spada z podium. Można go spotkać niemalże w każdej gminie. Prześledziliśmy jego historię od momentu wprowadzenia na rynek nowej wersji w 2013 roku.

Zetor Major 80
Zetor Major 80

Zetor Major 80 to jeden z najpopularniejszych ciągników wybieranych przez polskich rolników. Od 2013, czyli od momentu wprowadzenia, nowej odświeżonej wersji praktycznie nie schodzi z podium. Rolnicy cenią go przede wszystkim za uniwersalność, prostotę i dobry stosunek jakości do ceny.

Jest to maszyna szczególnie kupowana przez średniej wielkości gospodarstwa. Ale Major doskonale radzi sobie również jako maszyna uzupełniająca w bardzo dużych farmach. Aktualnie ciągniki Zetor Major napędzane są silnikiem o mocy od 60 do 80 KM i pojemności 2,9 l.

Pierwszy Major 80 został zarejestrowany w lutym 2013 roku. W tym miesiącu była to tylko jedna jedyna sztuka, jednak wszyscy od początku spodziewali się, że traktor ten będzie sprzedawał się jak ‚świeże bułeczki’. Tak też było. W kolejnym miesiącu do rolników trafiły już 23 sztuki. Ostatecznie w samym 2013 roku na polach pojawiło się 426 traktorów Zetor Major 80. Był to doskonały początek i najlepszy rok dla Majora 80.

W kolejnych latach dynamika sprzedaży nowych traktorów zaczęła gwałtowanie spadać. Skończyły się dopłaty modernizacyjne i rolnicy coraz częściej zaczęli sięgać po traktory z drugiej ręki. Zetor Major 80 wprawdzie do tej pory nie powtórzył wyniku z 2013 roku, jednak ciągle był w czubie najpopularniejszych traktorów w kraju. W 2014 roku jego sprzedaż wyniosła 394 sztuki. W 2015 było to 366 sztuk. W kolejnym roku sprzedaż nadal wyhamowywała do poziomu 264 sztuk. Po ośmiu miesiącach 2017 roku sprzedaż Majorów 80 wynosi 193 sztuki zatem jest duże prawdopodobieństwo, że wynik z poprzedniego roku zostanie poprawiony.

Zetor Major 80
Zetor Major 80
Poprzedni post

Sprzedaż ciągników w sierpniu - rynek ciągle na plusie

Następny post

MultiToolTrac - pierwszy elektryczny traktor

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *