Ciągniki rolnicze

Poprawa rynku po 20 dniach lutego. Sprzedaż nowych ciągników rolniczych

W pierwszych 20 dniach lutego zarejestrowano 346 nowych ciągników. Jeszcze przed końcem miesiąca udało się przebić rekordowo niski wynik ze stycznia.

W drugiej dekadzie lutego na polach pojawiło się 182 nowych maszyn. Jeśli rosnąca tendencja utrzyma się, miesiąc może zakończyć się wyższym wynikiem niż analogiczny okres ubiegłego roku. To dobra prognoza dla tegorocznego rynku ciągników. Sprzedaż nowych ciągników rolniczych rośnie.

Kubota, która była liderem po pierwszej dekadzie, ustąpiła miejsca New Hollandowi. W dniach 1–20 lutego niebiesko-białe ciągniki sprzedały się w liczbie 65 sztuk. Tym samym włoska marka objęła 19% rynku. Najwięcej rolników zdecydowało się na model New Holland TD 5.85 (11 szt.).

Na drugim miejscu uplasowała się Kubota, z liczbą 57 zarejestrowanych maszyn. Dało to japońskiemu producentowi ponad 16% udziału. Najpopularniejszy okazał się ciągnik o oznaczeniu L5040 (16 szt.).

Podium zamknął czeski Zetor. Trzecia najpopularniejsza marka w pierwszych dwóch dekadach lutego odnotowała rejestrację 51 nówek, co przekłada się na niemal 15% rynku. Najchętniej wybieranym modelem z jej oferty był Major 80 (11 szt.).

W czołówce najchętniej rejestrowanych marek w dniach 1–20 lutego znalazły się również: John Deere (35 szt.), Case IH (32 szt.), Deutz-Fahr (17 szt.) i Ursus (17 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Import ciągników w styczniu. Ponad 1600 maszyn!

Następny post

Ciągniki importowane z rosnącym potencjałem

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *