Ciągniki rolnicze

Po 10 dniach lutego na rynku 164 nowe traktory

Nowe ciągniki rolnicze nadal nie sprzedają się najlepiej. Po 10 dniach lutego wynik rejestracji wynosi 164 sztuki. Jednak rolnicy robią zakupy przed sezonem. Import maszyn używanych wyniósł w tym okresie aż 476 ciągników.

Liderującą marką po pierwszych 10 dniach lutego jest Kubota. Japońska marka radzi sobie na początku roku bardzo dobrze. Pierwsze dni lutego to 33 rejestracje nowych ciągników. Przez cały styczeń pomarańczowe ciągniki sprzedały się w ilości 61 sztuk.  Od początku roku na pola trafiły już 94 nowe Kuboty, co daje firmie blisko 19% udziału w rynku. Najpopularniejszym modelem w dalszym ciągu pozostaje L5040.

Zetor to druga marka z największą sprzedażą po pierwszych 10 dniach lutego. Została zarejestrowana w liczbie 29 sztuk. Jak dotąd jest to trzecia najpopularniejsza marka na rynku utrzymując ponad 14% udział w rynku. Sprzedaż Zetorów napędzana jest przez modele Major 80 i Major 80 CL.

Trzecią najczęściej rejestrowaną marką w lutym był New Holland. Do rolników trafiło 26 nowych traktorów tej marki. New Holland jest jednak liderem sprzedaży w 2018 roku. Od stycznia zostało zarejestrowanych 99 niebieskich traktorów. Oznacza to, że co piąty ciągnik rejestrowany w tym roku to New Holland. Model TD5.85 to najczęściej wybierany ciągnik tej marki. Nieznacznie gorzej sprzedaje się model T7.185, czyli traktor duży, mocny.

Pierwszą dziesiątkę najczęściej rejestrowanych marek ciągników w pierwszej dekadzie lutego dopełniają: John Deere 16 szt., Case IH, Urusus i Foto – po 10 szt., Deutz-Fahr i Valtra – po 7 sztuk.

Poprzedni post

Rejestracje ciągników w styczniu. Zaledwie 340 nowych maszyn

Następny post

Import ciągników w styczniu. Ponad 1600 maszyn!

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *