Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników. 214 maszyn po 10 dniach października

Październik rozpoczął się lepiej dla rynku traktorów niż wrzesień. Rejestracje ciągników w pierwszej dekadzie miesiąca wyniosły 214 sztuk. Na szczyt podium sprzedaży powrócił tegoroczny lider.

Ponad połowa rynku należała tylko do czterech producentów. Największy udział przypadł marce New Holland, która odnotowała 41 rejestracji. Niebiesko-biały kolor miało 19% ciągników, do których wydano tablice w dniach 1–10 października 2018 r. Najpopularniejszą konstrukcją był model T4.75S, wybrany sześć razy.

Druga lokata przypadła marce John Deere. Rejestracja 32 zielono-żółtych traktorów przełożyła się na 15% rynku. Najchętniej wybierany model z oferty amerykańskiego producenta nosił oznaczenie 6095MC. Wydano tablice do czterech jego egzemplarzy.

Na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo marki Case IH i Deutz-Fahr. Każda z nich odnotowała po 23 rejestracje, co przełożyło się na 11% udziału w rynku. Sprzedaż pierwszej z nich napędzał model Farmall 75 A. Na jego rejestrację zdecydowano się sześciokrotnie. W ofercie Deutz-Fahr największym zainteresowaniem cieszyły się natomiast ciągniki o oznaczeniach Agrotron 6165 i 4080E. Właścicieli znalazło po cztery egzemplarze tych maszyn.

Sporo rejestracji w pierwszej dekadzie października odnotowały również marki Zetor (18 szt.) i Kubota (17 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rynek ciągników we wrześniu. 631 nowych traktorów

Następny post

Jaki główny ciągnik na 90 hektarów? Najlepsze modele

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *