Ciągniki rolnicze

Jaki główny ciągnik na 90 hektarów? Najlepsze modele

Jaki ciągnik na 90 hektarów? Cena, moc i marka to nie jedyne elementy, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie traktora. Jaki powinien być główny ciągnik na 90 hektarów? Które modele polecają rolnicy?

Ciągnik na 90 hektarów jest poszukiwany m.in. przez rolników na forum Agrofoto. To właśnie ich wypowiedzi wykorzystaliśmy do przygotowania poniższego zestawienia. Opinie gospodarzy skonfrontowaliśmy z twardymi danymi AgriTrac. Pod uwagę wzięliśmy rejestracje traktorów z ostatnich trzech lat, od września 2015 do sierpnia 2018 roku włącznie.

Ciągnik jest podstawową maszyną w gospodarstwie. Bez jego niezawodności trudno mówić o skutecznym działaniu maszyn towarzyszących. Zanim zdecydujemy się na jego zakup, warto więc zastanowić się, jakim konkretnie zadaniom będzie musiał sprostać.

Główny traktor powinien dobrze sprawdzać się zarówno w polu, jak i transporcie. Istotny jest więc nie tylko rodzaj prowadzonej produkcji, ale również odległość uprawianych pól od gospodarstwa. Nie bez znaczenia jest tym samym spalanie silnika. Atrakcyjna cena zakupu samej maszyny nie wystarczy, jeśli koszty eksploatacji będą przekraczać racjonalne kwoty.

Przy wyborze traktora na 90 hektarów warto wziąć pod uwagę również potencjał gospodarstwa. Przykładowo świadczenie usług dla rolników dysponujących mniejszym areałem poprawi opłacalność inwestycji w droższą maszynę. Należy zastanowić się także, czy w grę wchodzi zwiększenie własnej produkcji w niedalekiej przyszłości. Wtedy warto zdecydować się na traktor z „zapasem” mocy.

Wybór konkretnej marki powinien być podyktowany m.in. bliskością serwisantów i dostępnością części zamiennych. Przy uprawie 90 hektarów nie można pozwolić sobie na częste przestoje. Warto zwrócić uwagę również na wygodę kabiny. Jej przestronność i dobre wyciszenie opóźnia zmęczenie kierowcy, rzutując na wydajność pracy.

Najbardziej kluczowy jest jednak budżet. Poniższe zestawienie obejmuje nowe i używane traktory z przedziału mocy od 156 KM do 175 KM. Jeśli potrzebujesz mniej wydajnej maszyny, sprawdź także nasze pozostałe materiały:

>> Główny ciągnik na 80 hektarów. Jaki model wybrać? <<

>> Ciągnik na 70 hektarów. Polecane modele i opinie rolników <<

Ciągnik na 90 hektarów – polecane modele

1. Zetor 16245 (156 KM)

To dobry ciągnik na 90 hektarów ze względu na prostą budowę i dużą dostępność niedrogich części zamiennych. Dla niektórych rolników trzybiegowa skrzynia biegów okazuje się jednak niewystarczająca. Część osób narzeka również na stosunkowo wysokie spalanie tego modelu. W omawianym okresie (09.2015–08.2018) zarejestrowano 111 egzemplarzy z drugiej ręki.

Zetor 16245
Zetor 16245 / fot. Agrofoto.pl favi515

2. Deutz-Fahr Agrotron 6165 (157 KM)

Model doceniany jest za wygodną skrzynię biegów i nowoczesne rozwiązania technologiczne. W opinii rolników niedogodnością może być stosunkowo wysoka cena zakupu maszyny. W ciągu ostatnich trzech lat wydano tablice do 66 fabrycznie nowych ciągników o tym oznaczeniu.

Deutz-Fahr Agrotron 6165
Deutz-Fahr Agrotron 6165 / fot. Agrofoto.pl yacenty

3. Fendt Favorit 716 Vario (160 KM)

Zdaniem rolników ten model sprawdzi się jako główny ciągnik na 90 hektarów ze względu na niskie spalanie i małą awaryjność. Wśród minusów forumowicze wymieniają dość wysoki koszt napraw. Zgodnie z danymi AgriTrac, w ciągu ostatnich trzech lat zarejestrowano 133 egzemplarze z zagranicy.

Fendt Favorit 716 Vario
fot. Wikimedia Commons

4. New Holland T7.210 (165 KM)

Wśród zalet tego ciągnika rolnicy wymieniają komfortową kabinę i wysoką jakość wykonania. Wadą dla niektórych może być spora ilość elektroniki, komplikująca użytkowanie maszyny. W omawianym okresie wydano tablice do 117 takich fabrycznie nowych ciągników.

New Holland T7.210
New Holland T7.210 / fot. Agrofoto.pl pjetreq1996

5. John Deere 6175M (175 KM)

Za wyborem tego traktora przemawia m.in. solidne wykonanie i mocny udźwig. Niektórzy rolnicy wspominają jednak o nieco opornej skrzyni biegów i dość wygórowanych cenach oryginalnych części zamiennych. W omawianym okresie odnotowano 134 rejestracje nowych egzemplarzy tego modelu.

John Deere 6175M
John Deere 6175M / fot. Agrofoto.pl Grzenio

Jeden ciągnik na 90 hektarów to oczywiście zbyt mało. W poszukiwaniu pomocniczej maszyny warto zajrzeć do naszych pozostałych materiałów:

>> Ciągnik na 60 hektarów. Jaki wybrać? <<

>> Jaki ciągnik na 50 hektarów? Przeczytaj, zanim kupisz <<

>> Jaki ciągnik na 40 hektarów? Polecane modele <<

Poprzedni post

Rejestracje ciągników. 214 maszyn po 10 dniach października

Następny post

Rynek ciągników. 428 maszyn po 20 dniach października

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

1 komentarz

  1. […] Jaki główny ciągnik na 90 hektarów? Najlepsze modele […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *