Ciągniki rolnicze

Agromarket Jaryszki Zamość na Święta

Agromarket Jaryszki Zamość podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi mijającego roku. Pomimo trudnego pod względem handlowym roku Agromarket zaraża optymizmem.

Jakie są największe pozytywy 2017 roku?

Pracujemy z rolnikami na terenie województwa lubelskiego i nie powinien dziwić fakt iż najmocniej na naszą ocenę ostatnich dwunastu miesięcy wpływają odczucia lokalnych Klientów. Ci zaś wymieniają jeden główny pozytyw, który wyróżnia się na tle mniej sprzyjających rolnictwu okoliczności. Jest nim niezwykle łaskawa w tym roku pogoda, dzięki której sprawnie i bezproblemowo można było wykonać wszelkie prace związane ze zbiorem plonów. Wartość tego czynnika trzeba docenić zwłaszcza w kontekście wydarzeń pogodowych, które towarzyszyły pracom żniwnym w innych częściach naszego kraju.

Pozytywy typowo handlowe były wynikiem sprawnych działań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które doprowadziły do wielu rozstrzygnięć postępowań przetargowych, co zaowocowało mnogością zamówień ze strony Klientów. ARiMR coraz większy nacisk kładzie na modernizację gospodarstw pod kątem zakupu specjalistycznych maszyn, które odpowiadają obranym profilom produkcji. To właśnie wysoki poziom sprzedaży maszyn i urządzeń rolniczych był dla naszej firmy największym handlowym pozytywem roku 2017.

Zetor Forterra 150 HD / fot. producent

Który produkt był absolutną gwiazdą sprzedaży na Waszym terenie?

Chciałoby się rzec krótko – proste pytanie, prosta odpowiedź. W ostatnich latach bez większego zastanowienia, niemal w ciemno można było stwierdzić iż gwiazdą był ciągnik Zetor Major. Uniwersalność oraz doskonały stosunek ceny do oferowanej mocy stanowią o rynkowym sukcesie tego modelu.

W mijającym roku Zetor Major także cieszył się dużą popularnością wśród rolników prowadzących małe i średnie gospodarstwa. Właściciele większych gospodarstw postawili jednak na ciągniki z rodziny Zetor Forterra.

Doskonałe osiągi, duża rozpiętość mocy oraz niezwykła solidność tej konstrukcji powoduje że różne warianty modelu Forterra są nabywane jako główne ciągniki w gospodarstwach. W tym właśnie kierunku podążyli w 2017 r. rolnicy z Lubelszczyzny i swoimi decyzjami zakupowymi spowodowali iż za gwiazdę sprzedaży należy uznać ciągnik Zetor Forterra.

Poprzedni post

Ciągniki używane w listopadzie. Najwięcej Ursusów

Następny post

Jaskot na Święta!

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *