Ciągniki rolnicze

Koronawirus a sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu.

W kwietniu sprzedaż nowych traktorów rolniczych wyniosła 724 sztuki. Był to drugi najlepszy miesiąc pod względem sprzedaży w tym roku. Rolnicy nie przestraszyli się koronawirusa i nie przestali inwestować w drogi sprzęt.

Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu wyniosła 724 sztuki. Dotyczy to wyłącznie nowych maszyn. Cały rynek traktorów, które były rejestrowane po raz pierwszy – to jest nowe, importowane oraz takie które nowymi maszynami nie są, ale miały w kwietniu swoją pierwszą rejestrację – wyniósł 1481 sztuk. To są dobre wyniki jak na czas, w którym wszyscy się znaleźliśmy. Branża motoryzacyjna notuje nawet 80% spadki. Rynek traktów jest praktycznie na tym samym poziomie co przed rokiem.

New Holland nadal z ponad 20% udziałem w rynku

Liderem kwietniowego zestawienia pozostała marka New Holland. Ta pozycja wydaje się być niezagrożona ponieważ w tym roku firma systematycznie notuje ponad 20% udziały w rynku. Jej kwietniowe wyniki to 149 nowych traktorów. Jest to lepiej o 13 sztuk niż przed rokiem. Porównując czas od stycznia do kwietnia w 2019 do 2020 roku marka New Holland zwiększyła sprzedaż o 44 proc!

Drugą marką o największej sprzedaży w kwietniu był John Deere. 88 sztuk to wynik o 17 sztuk gorszy niż przed rokiem jedna nadal wysoki. Po czterech miesiącach tego roku John Deere to trzecia najczęściej wybierana marka z udziałem na poziomie 11 proc. Jej wyniki są na bardzo zbliżonym poziomie jak przed rokiem (-6 szt. r/r).

Trzecią marką kwietnia, ale drugą najczęściej kupowaną od początku roku jest Deutz-Fahr. Wyniki marki to 68 nowych traktorów w kwietniu, co jest dokładnie takim samym wynikiem jak przed rokiem. Deutz-Fahr jest drugą marka, po New Holland, która odnotowuje największe wzrosty sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku. Na koniec kwietnia to 121 traktorów więcej co przekłada się na 60% wzrost!

Bardzo zbliżoną sprzedaż do marki Deutz-Fahr odnotowały w kwietniu Kubota oraz Case IH.  Odpowiednio rolnicy kupili 67 i 66 nowych traktorów.

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Sprzedaż traktorów w czasie pandemii. Marzec 2020.

Następny post

To jest najnowszy wpis.

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *