Ciągniki rolnicze

Koronawirus a sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu.

W kwietniu sprzedaż nowych traktorów rolniczych wyniosła 724 sztuki. Był to drugi najlepszy miesiąc pod względem sprzedaży w tym roku. Rolnicy nie przestraszyli się koronawirusa i nie przestali inwestować w drogi sprzęt.

Sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu wyniosła 724 sztuki. Dotyczy to wyłącznie nowych maszyn. Cały rynek traktorów, które były rejestrowane po raz pierwszy – to jest nowe, importowane oraz takie które nowymi maszynami nie są, ale miały w kwietniu swoją pierwszą rejestrację – wyniósł 1481 sztuk. To są dobre wyniki jak na czas, w którym wszyscy się znaleźliśmy. Branża motoryzacyjna notuje nawet 80% spadki. Rynek traktów jest praktycznie na tym samym poziomie co przed rokiem.

New Holland nadal z ponad 20% udziałem w rynku

Liderem kwietniowego zestawienia pozostała marka New Holland. Ta pozycja wydaje się być niezagrożona ponieważ w tym roku firma systematycznie notuje ponad 20% udziały w rynku. Jej kwietniowe wyniki to 149 nowych traktorów. Jest to lepiej o 13 sztuk niż przed rokiem. Porównując czas od stycznia do kwietnia w 2019 do 2020 roku marka New Holland zwiększyła sprzedaż o 44 proc!

Drugą marką o największej sprzedaży w kwietniu był John Deere. 88 sztuk to wynik o 17 sztuk gorszy niż przed rokiem jedna nadal wysoki. Po czterech miesiącach tego roku John Deere to trzecia najczęściej wybierana marka z udziałem na poziomie 11 proc. Jej wyniki są na bardzo zbliżonym poziomie jak przed rokiem (-6 szt. r/r).

Trzecią marką kwietnia, ale drugą najczęściej kupowaną od początku roku jest Deutz-Fahr. Wyniki marki to 68 nowych traktorów w kwietniu, co jest dokładnie takim samym wynikiem jak przed rokiem. Deutz-Fahr jest drugą marka, po New Holland, która odnotowuje największe wzrosty sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku. Na koniec kwietnia to 121 traktorów więcej co przekłada się na 60% wzrost!

Bardzo zbliżoną sprzedaż do marki Deutz-Fahr odnotowały w kwietniu Kubota oraz Case IH.  Odpowiednio rolnicy kupili 67 i 66 nowych traktorów.

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Sprzedaż traktorów w czasie pandemii. Marzec 2020.

Następny post

918 nowych traktorów w maju. Najlepszy wynik w tym roku.

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *