Ciągniki rolniczeTop 10

918 nowych traktorów w maju. Najlepszy wynik w tym roku.

Sprzedaż nowych traktorów nie zwalnia. W maju zarejestrowano 918 nowych maszyn i był to najlepszy wynik w tym roku. W porównaniu do maja 2019 odnotowano wzrost na poziomie 33%.

Niezmiennie najczęściej wybieraną marką przez rolników jest New Holland. W maju sprzedaż tej marki wyniosła 190 sztuk. Była wyższa od ubiegłorocznej o 65%, tj. 75 maszyn. Od początku roku wynik New Holland’a to już 783 sztuki. Nadal co piąty nowy traktor to właśnie New Holland.

Druga największa sprzeda należała do marki John Deere. 129 nowych traktorów to o 3 sztuki lepiej niż przed rokiem. Ogółem sprzedaż marki w tym roku jest na niemalże tym samym poziomie co przed rokiem. Różnica to 3 sztuki mniej w 2020 roku i na koniec maja wynosi 442 sztuki.

Firmie John Deere depcze po piętach Kubota, której sprzedaż od stycznia do maja to 409 sztuk. Jest wyższa od ubiegłorocznej o 7 proc. Również z każdym miesiącem wyniki Kuboty są coraz lepsze. Majowa sprzedaż to 115 nowych traktorów i był to wynik o 37 sztuk lepszy niż przed rokiem.

Do grupy firm, które systematycznie rywalizują o najlepszą sprzedaż należy wliczyć również markę Deutz-Fahr. W maju jej sprzedaż to 83 sztuki. Była również o 27 sztuk lepsza niż przed rokiem. Po pięciu miesiącach tego roku liczba zarejestrowanych nowych ciągników Deutz-Fahr wynosi 406 sztuk.

Zetor to piąta marka w maju, której sprzedaż była zaledwie o jedną sztukę mniejsza niż marki Deutz-Fahr i wyniosła 82 sztuki. Zetor, podobnie jak John Deere, po 5 miesiącach odnotowuje minimalny spadek sprzedaży w stosunku do 2019 roku, który wynosi 3 sztuki.

Pozostałe marki w Top 10 to: Case IH (54 szt.), Massey Ferguson (51 szt.), Claas (41 szt.), Farmtrac (36 szt.) oraz Steyr (35 szt.).

Poprzedni post

Koronawirus a sprzedaż ciągników rolniczych w kwietniu.

Następny post

Ranking sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce po pierwszym półroczu 2020

Autor

Michał Kowalski

Michał Kowalski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *