Ciągniki rolnicze

Rejestracje ciągników. 138 maszyn po 10 dniach lutego

W dniach 1–10 lutego wydano tablice do 138 nowych traktorów. Rejestracje ciągników wzrosły zatem o 5% w stosunku do pierwszej dekady stycznia. Na szczyt podium sprzedaży powrócił zeszłoroczny lider.

Wydano o 16% mniej tablic niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Najwięcej ciągników miało na sobie logo New Holland. Dzięki 21 rejestracjom, producent niebiesko-białych maszyn objął 15% rynku. Jego sprzedaż napędzały modele T4.65S oraz TD 5.105, zarejestrowane po trzy razy.

Na drugiej pozycji uplasowały się ex aequo marki Ursus i Zetor. Każda z nich odnotowała 16 rejestracji ciągników. Taki wynik odpowiada blisko 12% udziału. W ofercie pierwszego z tych producentów nie miał sobie równych model 5314. Taka konstrukcja doczekała się 12 rejestracji. Dla porównania, właścicieli znalazło pięć egzemplarzy traktora o oznaczeniu Zetor Major 80 CL.

Podium zamknęła Kubota, z liczbą 14 maszyn. Wynik przełożył się na 10% rynku. Najpopularniejszym pomarańczowym ciągnikiem był ten o oznaczeniu M4062. W omawianym okresie na jego rejestrację zdecydowano się trzykrotnie.

W pierwszej dekadzie lutego 2019 r. wydano także sporo tablic do nowych ciągników rolniczych takich marek jak Deutz-Fahr (12 szt.), Case IH (10 szt.) i John Deere (10 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Sprzedaż ciągników w styczniu. 371 nowych maszyn

Następny post

Rynek ciągników. 344 maszyny po 20 dniach lutego

Autor

Agata Piechota

Agata Piechota

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *