Ciągniki rolnicze

Rynek ciągników. 344 maszyny po 20 dniach lutego

Rynek ciągników rolniczych odnotował wzrost w drugiej dekadzie miesiąca. W sumie w dniach 1–20 lutego 2019 roku wydano tablice do 344 nowych maszyn.

Zarejestrowano o dwa ciągniki mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Najwięcej maszyn miało niebiesko-biały kolor. Wydano tablice do 59 konstrukcji z logo New Holland, co zapewniło producentowi przeszło 17% udziału. Najpopularniejszym modelem był TD 5.85, wybrany siedem razy.

Na drugiej pozycji uplasowała się marka John Deere. W pierwszych 20 dniach lutego odnotowano rejestrację 42 zielono-żółtych ciągników. Odpowiadało to przeszło 12% rynku. Sprzedaż „jelonków” napędzał model 6120M. Na jego rejestrację zdecydowano się dwunastokrotnie.

Ostatni szczebel podium przypadł ex aequo markom Kubota i Zetor. Zarejestrowano po 39 maszyn z logo każdej z nich. Przełożyło się to na 11% udziału. Najpopularniejsza konstrukcja japońskiego producenta miała oznaczenie M5091. Wydano tablice do pięciu takich ciągników. Dla porównania, w ofercie marki Zetor nie miały sobie równych modele Major 80 CL oraz Proxima 90. Każdy z nich doczekał się ośmiu rejestracji.

W dniach 1–20 lutego 2019 roku zainteresowaniem cieszyły się także nowe ciągniki rolnicze marek Deutz-Fahr (31 szt.), Massey Ferguson (25 szt.) i Ursus (19 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Rejestracje ciągników. 138 maszyn po 10 dniach lutego

Następny post

Rejestracje ciągników w lutym. 518 nowych maszyn

Autor

Agata Piechota

Agata Piechota

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *