Ciągniki rolnicze

Rynek ciągników. 428 maszyn po 20 dniach października

Rynek ciągników notuje lekkie wzrosty. W pierwszych dwóch dekadach października wydano tablice do 428 nowych maszyn. Połowa rynku należała do tylko trzech producentów.

W dniach 1–20 października 2018 r. zarejestrowano o 15% więcej nowych traktorów niż w analogicznym okresie poprzedniego miesiąca. Liderem była marka New Holland. Wydano tablice do 85 niebiesko-białych ciągników, co przełożyło się na blisko 20% udziału. Najpopularniejszym modelem z oferty włoskiego producenta był T4.75S, wybrany 13 razy.

Druga pozycja i blisko 19% rynku przypadły marce John Deere. W omawianym okresie wydano tablice do 80 nowych traktorów z jeleniem na masce. Sprzedaż amerykańskiego producenta napędzał model 5090M. Właścicieli znalazło 9 egzemplarzy tej maszyny.

Trzecia lokata przypadła marce Case IH. Rejestracja 46 ciągników dała jej 11% udziału. Najchętniej wybieraną konstrukcją była ta o oznaczeniu Farmall 75A. Na rejestrację takiego traktora zdecydowano się 10-krotnie.

Sporą popularnością w dniach 1–20 października 2018 r. cieszyli się również tacy producenci jak Deutz-Fahr (38 szt.), Zetor (37 szt.) czy Kubota (34 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Jaki główny ciągnik na 90 hektarów? Najlepsze modele

Następny post

Rejestracje ciągników w październiku. 784 nowe maszyny

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *