Ciągniki rolnicze

Rynek ciągników. 267 nowych maszyn po 10 dniach lipca

Pierwsza dekada lipca przyniosła 267 rejestracji nowych ciągników rolniczych. To wynik o 48% lepszy od tego z początku czerwca. Szczyt podium sprzedaży nadal należy do włoskiej marki, której udało się pogłębić prowadzenie.

Rynek ciągników w dniach 1–10 lipca 2018 r. miał silnego lidera. Co czwarty zarejestrowany nowy ciągnik pochodził z oferty New Holland. Wydano tablice do 70 niebiesko-białych maszyn, co przełożyło się na 26% udziału w rynku. Najczęściej wybieranym modelem z logo tej marki był T7.165, zarejestrowany 10-krotnie.

Na drugiej pozycji utrzymał się John Deere. Amerykański producent odnotował 42 rejestracje, obejmując 16% rynku. Najpopularniejszym zielono-żółtym traktorem był 6120M. Właścicieli znalazło 11 egzemplarzy takiej maszyny.

Na ostatni szczebel podium awansował niemiecki Deutz-Fahr. 24 rejestracje nowych ciągników tej marki odpowiadają 9% rynku. Najchętniej wybierano model Agrotron 6165. Wydano tablice do 9 takich maszyn.

W pierwszej dekadzie lipca popularnością cieszyły się również nowe ciągniki marek Kubota (23 szt.), Case IH (20 szt.), Zetor (17 szt.), Claas (15 szt.) i Valtra (14 szt.).

*sprzedaż mierzona liczbą rejestracji

Poprzedni post

Jaki ciągnik na 15 hektarów? Lista najlepszych modeli

Następny post

Ciągnik na 20 hektarów. Jaki model wybrać?

Autor

Mariusz Chrobot

Mariusz Chrobot

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *